top of page
  • Writer's pictureReTi

Pulmad ja fotograaf - pulmafotograaf...


Tahaksin Sinuga jagada nõuandeid selle imelise päeva nautimiseks!


Pulmad mõisas

"Korralda pulmad just enda nägu".


Tihti soovivad pereliikmed või sõbrad nõu ja jõuga abiks olla pulmakorralduses, kuid see võib lõppkokkuvõttes kaasa tuua suure pettumuse nii sulle kui ka neile. Kui soovid näiteks abielluda ilma loorita, kuigi ämm või ka mõni fotograaf seda kaunite jäädvustuste saamiseks soovitab, jää oma soovidele kindlaks ning usalda enda tehtud valikuid. Pulmad on Sinu lugu, mida sina ja ainult sina saad kõikidele teistele jutustada, sest sina ja sinu armastatu olete Selle armuloo loojad ja kandjad.


1. Vali fotograaf endale sobiliku stiili järgi. Vaata läbi erinevate fotograafide albumid ning leia see õige – usu mind - kui oled ta leidnud, siis sa tead seda ☺

  1. Räägi fotograafiga oma pulmapeost – millises stiilis see on, kui palju on külalisi, kus pidu toimub, millega see algab. Lisaks mõtle läbi ilupildistamine – kas see on samal päeval või näiteks paar päeva enne pulmapidu, et pildid tuleksid loomulikumad ning ei ole vaja kiirustada.

  2. Vali fotograaf kindlasti ise, mitte ära lase seda näiteks teise isiku poolt kinkida. Mõte on ilus, kuid sulle ei pruugi valitud stiil meeldida ning see oleks pettumus terveks eluks.

  3. Küsi ka üle, kui kaua võtab aega fotode kättesaamine; uuri, kas fotograaf koostab ka kauni pulmaalbumi ;)

  4. Mõtle, kuidas fotograaf sinuga suhtleb. Mina isiklikult olen soe ning soovin leida emotsioone, siirust, lõbusaid hetki ja neid jäädvustada. Mulle meeldib ka pruutpaariga kohtuda, et silmast-silma suhelda ning omavaheline klapp leida, et õigel päeval leiaksin parimad emotsioonid ning sobilikud hetked.

  5. Hind. Tihti leitakse, et fotograafi hind on väga kallis ning seetõttu tehakse valik kas soovituste, facebooki like’de vmt alusel. Kui sinu jaoks ei ole pildid nii olulised, saad kindlasti kokku hoida ning valida näiteks hobifotograafi või õpilase. Kui soovid paremat kvaliteeti, siis tuleb ilmselt ka rohkem kulutada. Kõige kallim ei tähenda aga sinu jaoks alati parimat – see kõik sõltub sinu stiili eelistusest. Siinkohal soovitan valida selle järgi, mis päriselt meeldib. Ja veel üks mõte - ka kallimate fotograafide puhul on võimalik valida väiksemaid pakette - nii saad parimad pildid meeldejäävatest hetkedest.

  6. Lubatakse väga palju pilte. Selle kohta on minul oma arvamus – tegemist on sarivõtetega, kuid mina teen pigem vähem ja rohkem läbimõeldud kaadrid. Alati juhtub olukordi, kus kellelgi jäävad silmad kinni vmt ja kaadreid peab olema nii palju, et neist oleks võimalik valida, kuid kas ühest asendist kümme erinevat pilti on ikka vaja? Sina ise otsustad.

  7. Ära muretsege, kui pulmapäeval ei paista päike. Teinekord tulevad pilvise või sajuse ilmaga pildid veelgi kenamad ja selgemad, kuna keegi ei kissita silmi.

  8. Tee nii, et midagi ei jääks südamele. Oleks ju kahju peale pidu avastada, et tegelikult oleksid oma pulma jäädvustama soovinud sootuks teise käekirjaga fotograafi...


Imelisi hetki!!!

ReTi fotograaf Reet


Sinu ReTiComentários


Pulmakorraldaja pulmade organiseerimine

bottom of page