top of page
  • Writer's pictureReTi

Mis võib pulmas vussi minna?Apsud pulmades

Pulmad on kindlasti üks kauneimad päevi pruudi ja peigmehe elus. Pulmadeks valmistutakse pikalt ja põhjalikult ning korraldamisel mõeldakse iga pisidetaili peale. Kõike selleks, et päev oleks imeline ja maagiline nii peakangelastele kui ka külalistele.


Kõige selle korraldamise ja planeerimise juures võib siiski juhtuda ka vussiminekuid, millele tasub mõelda ja valmis olla. Loomulikult ei taha me kedagi väljatoodud äpardustega ära hirmutada. Pigem soovime, et kõige selle ilusa sitsi-satsi ja täiuslikkuse juures oldaks valmis ka väikesteks viperusteks, mis päeva pigem rikastavad.Pruut peab sööma

Pulmapäev on üsna ärevust tekitav päev ja elevil olles ei taha meist keegi väga süüa. Kuid pulmade puhul on väga oluline, et pruutpaar hommikul midagigi sööks. Kõigi toimetuste juures jääb see küll ilmselt tahaplaanile, kuid siis võib tseremoonia ajaks süda nii paha olla või enesetunne nii kehv, et võib lausa äragi minestada. Niisiis paneme kõigi pruutpaaride südamele, et nad ikka sööksid korraliku hommikusöögi ja seda mitte mingil juhul vahele ei jätaks. Hommikusöögi ja pulmalauda istumise vahele jääb palju tunde, seega on pulmapäeva hommikul söömine lausa kohustuslik. Ka neil, kes muidu hommikuti ei söö. Samuti tasub sagina kõrvale käepärast hoida ka vesi, et keha saaks regulaarselt vett ja suudaks ärevusega hakkama saada.Pulmas võib kõike juhtuda

Ühed kõige tõenäolisemad äpardused võivad juhtuda riietega. Ilmselt on kõik naised oma elus kogenud hetke, kui sukkpüksid lähevad „jooksma“. Selline väike äpardus võib juhtuda nii pruudi, pruutneitside kui ka lilleneiudega. Teine riietega juhtuv aps võib olla see, et söögiga määritakse ära kas pruutkleit või peiu lips/pluuse. Samuti võib kõrgete kontsade puhul kingakonts murduda või siis hoopis kingad hirmsasti hõõruma hakata, eriti kui kingad on uued ja sissekäimata. Kõigeks selleks peab valmis olema, võttes kaasa varusukad, -lipsu ja -pluuse, plekkide puhastuseks vajalikud vahendid ning mugavad varukingad. Üks äärmuslik apsakas võib olla ka see, et pruutkleit läheb kuidagi katki. See võib juhtuda siis, kui looduses pildistades jääb kleidisaba näiteks kuskile kinni või tantsuplatsil astub keegi kleidile. Tundub üsna ebareaalsena, kuid siiski tasub sellistele asjadele mõelda. Suure puhvis pika kleidi puhul peab kindlasi arvestama sellega, et tualeti külastamine on üsna raske ja vaevarikas. Nii võiks enne pidu valmis mõelda, kelle on pruut nõus omale appi võtma, kui tualeti külastuse vajadus peale tuleb. ☺Pulmapeo lõpus

Kuna pulmapäev on päev, mis tekitab suurt elevust, siis võib juhtuda ka igasugu unustamisi. Näiteks suures tuhinas ja ärevuses võivad ehted koju jääda või pruudikimp ununeda tseremooniapaika. Nii et pruutneitsid võiksid siinkohal olla natuke tähelepanelikud ja hoida pruudil silma peal, et pruut ei jätaks suurest õnnejoovastusest oma asju kuskile. ☺


Kõige sagedasemad juhtumised on seotud koperdamiste ja kukkumistega. Neid võib juhtuda nii pruutpaari kui ka külalistega. Eriti ettevaatlikud peaksid olema pruudid, kui nende altarile kõndimise teekonnale jäävad trepid. Pikk ja puhvis kleit, kõrged kingad pluss juurde suur ports ärevust - ja õnnetus võibki juhtuda. Kindlasti peaks pruudi saatja olema sellises olukorras hästi tähelepanelik ja toetama pruuti, et ta ilma komistamise või kukkumiseta altarini jõuaks. Samuti peab olema kõrgete kingade puhul ettevaatlik nii libedate põrandate kui ka ebatasaste pindade (välitseremooniad) puhul. Komistamisi on pulmades väga palju ning peigmees peaks ebatasasuste ja libedate põrandate puhul väga tähelepanelik olema ja oma kõige kallimat varandust, pruuti, hoidma. Veel võib kukkumisi juhtuda, kui peopaigas või selle läheduses on veekogusid või purskkaev. Neisse võib kukkuda ka näiteks fotograaf või filmimees, kes üsna tihti jäädvustavad pulma ilu, kõndides selg ees, ja ei juhtugi märkama enda taga olevat purskkaevu või veekogu. Pulma jäädvustades on ka nemad üsna ärevad, sest tahavad ju pulmamaagiat jäädvustades saada kätte need parimad ja kaunimad kaadrid.


Pulmakorraldaja

Lisaks eelnevatele äpardustele, tulevad meile silme ette veel teisedki võimalikud juhtumised. Näiteks pulmaauto rehvi purunemine. Või see, et pulmaauto just pulmapäeval otsustab autojuhiga koostöö lõpetada ja üldse mitte käima minna. Mida küll sellises olukorras teha? Ilmselt on kõige lihtsam mõne sõbraga (näiteks kasvõi isamehega) kokku leppida, et vajadusel ollakse nõus autot laenama. Pulmarongi puhul peaks jälgima, et ükski külalistest vahepeal kaduma ei läheks ja kõik mõnusasti peopaik jõuaksid.

Äpardusi võib juhtuda ka tordiga. Oleme me ju naljakatest videotest näinud, et tort pillatakse maha või sulab see liigse kuumuse tõttu üles ja kaotab oma imelise välimuse. Tundub ilmvõimatuna eksole!? Kuid tegelikult täiesti võimalik. Nii et natuke tähelepanu ka selliste asjade osas ei ole kunagi liiast!


Ema kingades pulma

Pulmade puhul, kuhu on kaasatud ka lapsed, tuleb meie meelest igasugusteks äpardusteks eriti valmis olla. Lapsed on lapsed ja teatavasti kipuvad nad täiskasvanutest kiiremini väsima. Väsimusest võivad nad olla väga viril ja sõnakuulmatud, joosta ja lärmata. Teisalt võib lastega juhtuda igasugu õnnetusi kas kukkudes või siis kuskilt midagi omale kaela tõmmates. Nii et eriline tähelepanu pulmakorralduses ja pulmade ajal, kui oled otsustanud, et ka lapsed saavad Teie maagilisest päevast osa!


Apsude vältimiseks tasuks olla tähelepanelik ka pulmaisa valides. Oleme kuulnud näiteks seda, et pulmaisa teeb nii halbu ja nõmedaid nalju, et sellepärast on pruut oma pulmapäevadel lausa pisarais. Ja siit järgneb juba meigi laialivalgumine, mis viib pruudi veel rohkem endast välja. Siinkohal soovitame valida oma pulmaisa väga hoolikalt, et veendunud olla, et Teie huumorimeeled klapivad!

Eesti ilmades ei saa kunagi kindel olla! Seega, vihmase ilma puhul tuleks olla valmis laiali valgunud meigiks, välja vajunud lokkideks ning märjaks ja mustaks kleidisabaks. Kuid kõigele leidub lahendus ning ka nende vussiminekute puhul saab väikse kohendamisega kõik korda.

Meie meelest ühed kõige vastikumad äpardused võivad juhtuda liigsest alkoholi tarbimisest, mille puhul näiteks mõni purjus külaline rikub ära mõne ilusa hetke. Kõige inetum selle juures saab olla ilmselt kaklus külaliste vahel. Kuid kuna kõik inimesed on isemoodi ja erisuguste arvamustega, siis tahes tahtmata peab pulmade puhul ka sellistele inetutele asjadele mõtlema ja nendeks valmis olema.

Kõige lõppu lisaks veel ühe ekstreemse juhtumi, mida me ise oleme kuulnud, et on juhtunud. Mida teha hetkel, kui Teie fotograaf või videomeister helistab pulmapäeva hommikul ja teatab, et on murdnud jalaluu ja ei saa pulma tulla? Just! Ka sellisteks juhtumisteks võiks olla varuvariant.


Pulmakorraldaja

Kõike seda kirjutades tundub, nagu tuleks pulmadeks valmistuda hoolikamalt ja suurema tähelepanuga kui sõjaks. Kuid ära heida nüüd meelt. Selleks ongi maailmas olemas pulmakorraldajad ja –koordinaatorid, kes aitavad selliste olukordadega toime tulla, ning vaatamata apsakatele saab pulmapäev olema kõige kaunim päev Teie elus!


Kõigile võimalikele untsuminekutele vaatamata ei tasu jätta oma unistuste pulmi pidamata, sest meie meelest tasuks äpardusi võtta pigem väikeste abieluks valmisoleku proovikividena, elu poolt 😊. Samuti võib mõelda ka nii, et siis on tulevikus mida meenutada ja oma lastelastele pajatada. Sest elu on ju ka igasuguseid vussiminekuid täis ning need apsakad annavadki elule, ja ka abielule, väikest vürtsi!


Kõigile julget maagilistest pulmadest unistamist ja valmisolekut apsudele vastu astumiseks!


Alati Sinuga,

Sinu ReTi

Comments


Pulmakorraldaja pulmade organiseerimine

bottom of page